Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Huvudinstruktör/Examinator


Patrik Liljebladh
Född 1974
Började träna 1991
Taekwondo Grader
1 dan 1995
2 dan 1996
3 dan 2000
4 dan 2006
5 dan 2012
Hapkido grader
1 dan 2006
Meriter
SM Brons 1999, 2000
Lomma Cup Guld 1995, 1996 & 1998
Trelleborg Open Silver 1997
Nordiska Mästerskapen 1997
Utbildning
ETU A klass instruktör 2012
Kinesiologitejpkurs 2012
Grundtränarutbildning 1 (GTU1) 2009
UGL 2007
Akut omhändertagande samt förebyggande träning och rehabilitering vid skada. 2007
Idrottsmassageutbildning 2005
Idrottsskador och tejpning 2005
Kost före, under och efter träning 2004
Fysisk träning för barn och ungdomar 2004
Barnledarutbildning 2003
HLR, L-ABC






Instruktörer


Ilias Pechlivanidis
Född 1982
Började träna 1988

Taekwondo Grader
1 dan 1997
2 dan 2002
3 dan 2010
Phylatto self defense grader
Instruktör 2015
Meriter
NZ North Island Development Taekwondo tournament 2011 Guld
New Zealand Open Taekwondo tournament 2011 Guld
North Island Development Taekwondo tournament 2010 Silver
Wellington Region Taekwondo Championships 2010 Guld
IDEA League Taekwondo Championships 2007 Guld
British Student Taekwondo Federation National Student Championships 2006 Brons
London Capital Taekwondo Cup 2006 Silver
Greek National Student Taekwondo Championships 2004 Silver
Greek National Taekwondo Championships 1998 Brons






Anton Budak
Född 1977
Började träna 1992
Taekwondo grader

1 dan 1995
2 dan 2000
Meriter
5 SM Guld
5 NM Guld
Norge Open Guld
Copenhagen Guld
Trelleborg Open Guld
Santa Claus Open Finland Silver
Flora Cup tyskland Silver
Lomma Cup Guld
2 VM
2 EM
Utbildning
Idrottskonsulent Bosön 2005-2006
Idrottsledare Bosön 2003-2005






Adnan Mahovic
Född 1981
Började träna 1997
Taekwondo grader

1 dan 2001
Meriter
SM Guld 2003, 2004, 2005, 2007
NM Guld 2005, 2006
Tyska Öppna 2003 Brons
Österrike Öppna 2004 Brons
World cup 2006
VM 2007
Utbildning
?????????






Claudia Arrio
Född 1994
Började träna 2002
Taekwondo grader

1 dan 2008
Meriter
???????????
Utbildning
Plattformen 2013
Kinesiologitejpkurs 2012
HLR, L-ABC






Robert Svensson
Född 1972
Började träna 2010
Taekwondo grader

1 dan 2015
Meriter
?????????
Utbildning
?????????






Linda Rundqvist
Född 1991
Började träna ????
Taekwondo grader

1 dan ????
Meriter
?????????
Utbildning
?????????






Dzemail Denaj 1 dan
Petrus Nordström 1 dan





Ass Instruktörer


Kristian Johansson
Född 1988
Började träna 2008
Taekwondo grader

1 gup 2017
Meriter
Helsingborg Open 2012 Brons
Svenska cupen 2012, 2013
Lomma Cup 2013
SM 2013
Utbildning
Plattformen 2013
Kinesiologitejpkurs 2012
HLR, L-ABC